Nanning van Wijk fokt op een hoog niveau een kudde van dit zeldzame, historische Engelse rundveeras. Inmiddels voelen de ruim vijftig Longhorns zich thuis op de natuurweides van Staatsbosbeheer: voldoende ruimte en de diversiteit aan grassen en kruiden zorgen ervoor dat de dieren zich goed ontwikkelen. In totaal gaat het om 23 hectare land, niet geschikt voor akkerbouw, wél geschikt voor de Longhorns die zich tegoed doen aan een kruidenrijk gras mengsel. Dat wordt omgezet in smakelijk natuurvlees voor iedereen en in voedzame melk voor de kalveren.

Binnen deze 23 hectare land is door de CO2 kringloop 276.000 kilo CO2 opgeslagen en passen 2,3 dieren / per hectare ruim binnen deze gesloten kringloop. Hier wordt dus natuur inclusief geboert. Ook houtwallen rondom het land in Niekerk zijn ondergebracht bij Landschapsbeheer.

En omdat diergezondheid en –welzijn hoog op de agenda van het fokprogramma staat hebben ze recent bij alle dieren bloedonderzoek laten doen. Het resultaat: hun gezondheidsstatus is veranderd naar IBR en BVD vrij. Daar zijn ze natuurlijk erg blij mee.

Dat betekend dat het natuurvlees zonder twijfel tot de top behoord. Overleg met Nanning welke prachtige stukken vlees hij voor u kan verzorgen en geniet van verantwoord natuurvlees uit hun eigen regio.

In Niekerk, in het mooie Westerkwartier wonen zij aan het Niekerkdiep met hun 4 kinderen.Daar runnen zij hun bedrijf met veel liefde en passie voor de dieren en alles wat daarbij komt kijken. Ze hebben 135 koeien en 60 stuks jongvee op 72 ha. grond.
De koeien lopen van april tot oktober buiten.Het jongvee loopt dan grootendeels buiten.
Een groot deel van het land wordt gebruikt als broedgebied voor weidevolgels. Op sommige stukken ligt een rustperiode van april tot half juni. De vogels broeden er dan en kunnen hun kuikens in het lange gras groot brengen. Ze helpen de natuur zo een handje door extra waterpartijen en broedgebieden aan te leggen.